Свято козацької республіки
Доброго дня, любі друзі. Сьогодні в нас свято Козацької республіки, присвячене Покрові. 14 жовтня українці святкують одразу чотири свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє – День УПА, і четверте свято, дуже молоде – День захисника України.
« Ми зібралися, щоб переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, і в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків.
І в цьому нам допоможуть славні козаки нашої школи. Давайте привітаємо їх бурхливими оплесками і під козацький марш запросимо учнів 5 класів, які своєю спритністю доведуть, що вони гідні долучитись до козацької ради.
Ну, козаки, покажіться!
А ви, друзі, огляніться.»
Саме так, розпочалось свято в козацькій республіці імені Богдана Хмельницького, напередодні свята Покрови. Запорозька Січ! Мабуть немає жодної людини в нашій багатостраждальній Україні, яка не знала б про славетну Запорозьку Січ, про козаків, про їхні героїчні подвиги, походи. Про це написано багато дум, пісень, віршів, книг. Так давайте сьогодні разом з вами спробуємо вписати свої прекрасні рядки до книги козацької слави. А почнемо з державного гімну.
Після гімну відбулась перекличка девізів, кошові отамани прозвітувались, що до свята готові.
Святкову лінійку розпочали із « інавгурації» гетьмана. Всі учні та вчителі з трепетом чекали результатів виборів. У виборах взяли участь 124 виборців. Найактивніше голосували учні 6 та 11 класу. Найпасивніше 10 клас: 8 із 16.
2 бюлетені – не підтримую жодного
15 – голосів за Рудчик Юлію;
21 – за Рудчик Анастасію;
86 – голосів було віддано за Бегаля Романа.
Отож, вітаємо з перемогою! Хоча Роман, і народився 13, але він вірив в свою перемогу, як він написав у своїй передвиборчій програмі. « Інавгурацію» провела директор школи Ратнюк Т. П., яка привітала новообраного гетьмана та вручила козацьку булаву, закликала організувати міністерства та комісії, які діятимуть при козацькій раді, уміло співпрацювати з кошовими отамани, осавулами та адміністрацією школи.
Свято продовжили учні 5 класів, які представили проєкт, гетьман вручив пятикласникам емблеми козачат та залучив їх до козацьких забав. Цікаві, неординарні конкурси провів між командами « Козачата» ( 5-Б) та « Непереможні» ( 5-А) вчитель фізкультури Сидорук М. А. Учням дуже сподобався конкурс бій з мішками, який спочатку продемонстували вчителі фізкультури Стеренчук М. М. та Сидорук М. А. Яке ж козацьке свято, без козацького багаття??? Одним із етапів конкурсу було зібрати багаття, а капітани команд розпалювали багаття. На завершення свята, новоприбулі козачата до козацької ради пригощали салом. Яке ж смачне сало із рожна, приготовлене на козацькім багатті?!
Разом з тим тривав « Покровський ярмарок», де можна було придбати різноманітні смаколики козацької кухні. Козаки 11 класу пропонували придбати в них деруни зі сметаною, вареники з ріними начинками і запити все це смачним узваром. Дев’ятикласники пропонували пампушки з часником, млинці. Козачки 6 класу навперебій пропонували придбати в них канапки з салом, часником та огірками, печеною картоплею.
Дивлячись на козаків опорного закладу загальної середньої освіти села Хотешів, ми, впевнено можемо сказати, що за ними майбутнє нашої України, ми подолаємо пандемію, віруси, хвороби!
Здорові діти – нація здорова,
Багата Україна і чудова.
Тож здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідуть.
Здоров’я Вам, та всій вашій родині!
Зі святом!