25 річниця Конституції України
Щорічно 28 червня в Україні відзначають державне свято - День Конституції України. У цей день в 1996 році Верховна Рада України на своїй п'ятій сесії прийняла нову Конституцію, яка на даний момент є основним правовим документом, який регламентує всі сфери діяльності громадян України. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.
Конституційному процесу в Україні, по нагадуванням істориків понад 310 років. Точкою відліку вважають 5 квітня 1710 року, коли під час обрання гетьманом України Пилипа Орлика прийняли документ, пізніше названий Конституцією Пилипа Орлика. Після відродження державної незалежності українського народу в 1991 році Конституція Пилипа Орлика набула статусу пам'ятки української філософської та правової думки, але її велич все ще залишається недостатньо відомою і мало оціненою основною масою.
Конституція - це той документ, з яким повинні узгоджуватися всі інші нормативно-правові акти. Це Основний Закон, справжній закон законів. А це, в свою чергу, означає, що не можна її переписувати в залежності від зміни політичної еліти. Саме цей документ об'єднує історію незалежної України в одне ціле, стримує радикальність прийнятих владою кроків і погоджує минуле, сьогодення і майбутнє. Українці, вітаємо вас з цим визначним для нашої держави днем. Бажаємо нашій країні процвітання, хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності.
Що ж гарантує Конституція нашим дітям?
Я … маю право на: 1) освіту; 2) охорону здоров’я; 3) соціальне забезпечення; 4) ім’я; 5) національність; 6) свободу віросповідання; 7) вільний доступ до інформації; 8)відпочинок; 9) захист від експлуатації; 10) життя; 11) захист від фізичного насильства; 12) приватне життя; 13) відпочинок; 14) участь у культурному житті; 15) обирати і бути обраним під час виборів; 16) індивідуальність; 17) громадянство; 18) власні погляди; 19) свободу думки; 20) свободу мирних виборів; 21) піклування; 22) таємницю кореспонденції; 23) недоторканість; 24) на захист закону.
Ми знаємо, що робити і до кого звертатися, коли заболить голова або коли зненацька почнеться приступ апендициту.
А як бути, коли болить душа? До кого звертатися у хвилину розпачу, коли весь світ навкруги, здається, відвернувся? Кого запитати про те, що непокоїть, чого соромишся і жахаєшся? Кому довіритися з тим, що ми приховуємо, навіть, від найближчих людей?
Дуже мало є на світі людей, які жодного разу не ставили перед собою ці запитання.
В нашій державі у кожному обласному центрі, у кожному місті є багато служб, які допоможуть підліткам у захисті їх прав. В нашому учнівському кутку є розміщений „Кишеньковий порадник”.