Акція " Я розмовляю українською!"
Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить.
Олександр Олесь
Щороку 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови, який також відомий як Міжнародний день материнської мови. З нагоди свята у нашому освітньому закладі відбулась акція «Я РОЗМОВЛЯЮ УКРАЇНСЬКОЮ».
Метою акції було залучення учнів школи до проведення навчального та виховного процесу, реалізації учнівських ініціатив та співпраці із вчительським колективом; забезпечення виконання лідерами учнівського самоврядування своїх обов’язків; формування соціальної активності та відповідальності у старшокласників; сприяння усвідомленню учнями значення рідної мови.
До акції були залучені учні та вчителі освітнього закладу. Приємно було отримати відеовітання від гетьманів минулих років. Нечипорук Марія – студентка факультету підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників податкової міліції університету державної фіскальної служби України зачитала вірш « Рідна мова» .
Першою долучилась до акції директор закладу Ратнюк Т. П. яка зачитала вірш Ліни Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать», ЗНВР Бабула Г. А. читала вірш М. Рильського «Як парость виноградної лози, плекайте мову…». Гетьман к/р ( 2014-2016) Полюхович Олександра студентка Рівненського національного університету водного господарства таприродокористування віршем В. Сосюри закликала «…любіть Україну, як сонце, любіть…»
Школярі-початківці разом з класним керівником Козак Н. Н. влаштували мовознавчий квест «Стежками рідної мови». Учні демонстрували свої мовні знання, вправлялися у майстерності застосування унікальних українських слів, що засвідчують її красу, повноцінність і беззаперечне право бути в переліку впізнаваних мов світу. Учні 3 класів разом з вчителем Давидюк О. В. читали вірші, вислови про рідну мову.
Відеоакцію 11 березня презентували на засіданні ради лідерів учнівського самоврядування в БДЮТ. Мовне питання у нашій країні зараз актуальне як ніколи. Тому, в Міжнародний день рідної мови ми намагалися привернути увагу оточення до важливих проблем. За даними ЮНЕСКО, половина мов у світі перебуває на межі занепаду. Щоб українська не опинилася перед такою ж загрозою, ми вважаємо, що потрібно організували заходи, спрямовані на утвердження рідної мови.
https://drive.google.com/drive/folders/1VY4JX9xBGO6TpdlsXU6biBQZRqL43Vwf