Вільні творять майбутнє
«Я проти високих фраз, але за те, щоб ми цінували гідність –
свою та інших – сьогодні і зараз. Я за те,
щоб гідність проявляти в буденних речах, у дрібницях, щодня.
Бо гідність народжується і дорослішає, як і наші діти ,і наша нація, щодня»
Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, із ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили цілих дві революції –Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 року, Революція Гідності. До Дня Гідності та свободи учні, вчителі нашого закладу мали можливість переглянути відеофільм « Зима, що нас змінила». Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Напередодні, 20 листопада, в нашій школі проходили заходи: інформаційні експрес-хвилинки "Герої нашого часу", "Народ мій завжди є, народ мій завжди буде" для учнів 7-11 класів. О 10 годині шкільний дзвінок сповістив про початок лінійки-реквієм « Вільні творять майбутнє». Захід розпочався з гімну, який вперше був виконаний 9 квітня 1990 року у Львівському оперному театрі, де вперше, під час виконання був внесений державний прапор України.
Що таке гідність? Чи бачили ми її? Чи маємо ми її??? Саме з такими словами звернулась педагог-організатор Куява О. В. до присутніх, чи може бути вільною людина в кайданках? На екрані демонструвались слайди з розірваним ланцюгом, з кайданками. Учні називали пріоритети гідності, зачитували свої права в малюнках з конвенції ООН адже 20 листопада є Всесвітнім Днем дитини.
Учні 9 класу реконструювали історичні події з Євромайдану. Хвилиною мовчання пом’янули тих, хто загинув за свободу, за незалежність України. Учні-читці нагадала присутнім про героїчні події тих «чорних» днів листопада 2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції. Виступ супроводжувався документальними кадрами. Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях, а розмірений бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю і жалю…
Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Вдивляючись у кожне обличчя, які зображені на плакаті ми низько схиляємо голови перед пам’яттю людей різного віку, які загинули у мирний час XXI століття.
Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. На жаль, Україна сьогодні стикнулася з іншим, опинившись в трагічній ситуації бойових дій на сході України. Але ми пишаємося тим, що в історії нашої Славної Країни є багато прикладів того, як треба любити й обороняти свій край. «Небесна Сотня» – це Герої нашого часу!
«Небесна Сотня» полягла за нас, за щасливе майбутнє наших дітей, відстоюючи гідність, соціальну справедливість. Вони вірили – у перемогу добра над злом, правди – над неправдою та кривдою. Надією – на краще майбутнє для своєї рідної землі. Любов’ю – до України, справжніми синами якої вони були, є і будуть.
Сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної Вітчизни. Саме сьогодні, коли розпочато неоголошену війну проти волі, незалежності українців. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.