Психологічний тренінг
Щоб бути незамінною, треба весь час змінюватися.
Коко Шанель
11 лютого в нашому навчальному закладі відбувся психологічний тренінг для педагогів « Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?» Тренінг направлений на усвідомлення необхідності розвитку мобільності, формування ІКТ-компетентності вчителя інформаційними та комунікаційними технологіями в освітньому процесі. Тренінг мотивує педагогів до самовдосконалення, рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності. Психолог Сидорук Т. І. ознайомила з правилами роботи, закликала до активності, пунктуальності, толерантності. Ознайомила колег з теоретичним матеріалом, зачитала вірш К. Сороки «Малесенькі діти». Цікаві та ефективні вправи зацікавили вчителів, адже їм прийшлось працювати в команді, бути активними учасниками. Саме завдяки колективним іграм можна краще пізнати один одного, або хоча би викинути страх, який стає на заваді розкриття педагогічного потенціалу.
Було акцентовано увагу на головних професійних мобільних якостях особистості вчителя. Девізом тренінгу стало прислів’я: «Сьогодні виграє не той, хто розумніший, а той, хто на день швидше більшості». Тетяна Іванівна розповіла учасникам тренінгу про принципи розвитку професійної компетентності, підвищення мотивації педагогічної діяльності, вироблення нестандартного мислення та оцінювання власної педагогічної діяльності.
Психологиня ознайомила присутніх з аспектами розвитку якостей професійно мобільної особистості, а саме: комунікативність, саморозвиток, ініціативність, креативність, закріпивши отриманні знання на проведених вправах та іграх.
Завершила тренінг Тетяна Іванівна такою притчою:
Мандрівник побачив трьох робітників, які штовхали важко навантажені тачки, і запитав кожного, що він робить.
Перший відповів: "Штовхаю цю важку тачку, будь вона проклята".
Другий сказав: "Заробляю на хліб для своєї родини".
А третій гордо вимовив: "Я будую прекрасний храм".
Троє робітників робили одне і те ж, але відчували себе по-різному. Для першого робота була каторгою, і він був дуже нещасний. Другий відчував себе опорою і годувальником сім'ї. В його відповіді – спокій і гідність. Третій служив прекрасній меті. Він був гордий і щасливий.
Щастя і успішність вчителя багато в чому залежить від того, який сенс він вкладає у свою працю, як багато він працює над собою, своїм зростанням, своєю незамінністю. Дякуємо вам, Тетяно Іванівно, за цікавий, насичений оригінальними ідеями та вправами тренінг. Нехай ті побажання, які ви залишили в цукерках, обов’язково здійсняться.