День Знань
1 вересня – початок нового навчального року. Однак дорослі і діти по-різному переживають це свято. Цього року багато батьків побоювались, що з 1 вересня знову буде дистанційне навчання. Однак цього не сталося, і діти пішли до школи. Це викликало ще більшу радість у дорослих, які з березня змушені були вчити уроки зі своїми дітьми онлайн.
Дощовий ранок не завадив дітям збиратись іти до школи, адже 173 дні вони не переступали поріг рідної школи. Вчителі нашої школи в цьому році, як ніколи, прагнули оздобити школу до зустрічі з учнями. Зайшовши на шкільне подвір’я їх зустріли геометричні фігури, кольорові маршрути для дотримання дистанції. Кожен клас заходив у свій час, за своєю окремою локацією. До класів діти йшли за стрілочками-маршрутами. Яким же здивуванням було коли учні побачили у вестибюлі фотозону: де гармонійно поєднувались шкільне приладдя та домотканий порток, букетики калини та старовинні рамки, глечики та глобуси, декоративні олівці та гелеві надувні кульки. Дякуємо Моцюк Л. М., Бабулі О. С. та Сидоруку М. А. за творчість та креативність.
О 9 год. шкільний дзвінок запросив учнів на святкову шкільну лінійку. Одягнувши захисні маски учні вишикувались у вестибюлі, за шкільною традицією під вишитими рушниками на лінійку зайшли одинадцятикласники на чолі з класним керівником Литвин Л. М. де за ними забігли і першокласники. Зворушливі вітальні слова линули з вуст мами учня першокласника, клірика Свято-Михалівського храму, директора школи Ратнюк Т. П. яка в свою чергу вручила грамоти учням школи. Окрему подяку висловила учениці Велимчаниці Софія яка зайняла ІІ місце в олімпіаді з укр.мова і література; ІІ місце з математики; ІІІ місце з фізика, ІІІ місце в конкурсі знавців рідної мови та Велимчаниці Юлії – ІІІ місце в олімпіаді з укр.мова і література. Отож, дякуємо батькам за виховання, учителям за науку.
Надзвичайно цікавим пройшов перший день для першокласників. Після святкової лінійки у них розпочався квест. Прийшовши з учнями до класу, вчителька виявила, що він закритий і знайшли лист від Королеви Знань, яка повідомляла першокласникам про те, щоб отримати ключ від класного кабінету - потрібно пройти всі станції і виконати певні завдання. Таким чином учні не просто розважалися і цікаво проводили час, а ще й знайомилися з школою (бібліотекою, спортивним залом, комп’ютерним кабінетом ).
У 2 класі був проведений інтерактивний урок « Наше здоров'я- у наших руках». Діткам дуже сподобались віршовані правила, які допоможуть запобігти зараженню коронавірусною інфекцією. На уроці були змодельовані можливі життєві ситуації: « Як правильно одягати маску», « Як користуватись антисептиком». Другокласники отримали Пам'ятки про коронавірус, із задоволенням змагалися у вікторині. Тепер вони знають, що здоров'я дійсно у їхніх руках.
Учні 3 класів мали можливість зустрітись з Мікробом, Вірусом та Тітонькою Пандемією які продемонстрували учням симптоми чхання, кашлю, лихоманки. Пандемія обсипала руки дітей блискітками і запропонувала їх змити - одні мили з милом, інші просто водою.
Цікавим та змістовним перший урок був у 6 класі « Життя і здоров’я людини. COVID – 19 – новий виклик для всього світу» ( вчитель Свистун Ніна Адамівна). Для першого знайомства кожному учневі запропонували зробити свою міні-презентацію, провели гру « Міф чи правда». На завершення уроку вчителька побажала всім 36,6℃, та підтримувати одне одного. У 7 класі тема уроку була « Здоров’я – найцінніший скарб життя!» попередні чотири роки наш перший урок присвячувався темі Україна, її незалежність, мир, єдність.
Лозунг нашого навчального року «Здоровим бути модно!»
Через пандемію, яка вразила світ ми змушені були працювати дистанційно, щоб зберегти своє здоров’я. На сьогоднішній день за кількістю хворих на Ковіт населені пункти поділили на зони «червона, помаранчева, жовта і зелена» У залежності від зони діють певні епідеміологічні обмеження. Так, як ми з вами в зеленій зоні, то маємо можливість зустрітися у школі, але обов’язково дотримуватися правил. Оксана Олександрівна провела з учнями інтерактивну гру “ПРАВДА чи ФЕЙК про КОРОНАВІРУС”. Переглянули презентацію. Ця гра допоможе семикласникам більше дізнатися про коронавірус та про те, як себе захистити від вірусних інфекцій
Перший урок в 10 класі мав назву “ХХІ століття. Covid – 19. Виклик планеті Земля” який провели у вигляді ток-шоу. Пандемія не триватиме вічно, але і невідомо коли вона скінчиться. Світ вчиться жити в нових умовах . Жодна із багатих країн не змогла вберегтися від короно вірусу. Мова не лише про те , що закінчуються медичні маски, респіратори, тести на корона вірус – хоч це також правда, їх не вистачає не лише на Україні. Навіть США стикнулися з цією проблемою. Глобальний карантин сильно вдарить по світовій економіці.
А людина ? ……
На кінець уроку вчителька запропонувала переглянути вдома фільм 2011 року під назвою « Зараза» . Його автори багато в чому змогли « передбачити» реалії 2020 року під час пандемії коронавірусу. Учні були активними співрозмовниками і запропонували створити «агенство» для поширення інформації у сфері охорони здоров’я, розробити власні оголошення, плакати.
Перший урок в навчальному році — важлива подія для усіх учнів. Важливо, щоб початок нового навчального року налаштував здобувачів освіти на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми. Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні орієнтуватись на вік школяра, враховувати актуальність проблематики. Пояснити дітям, що коронавірус не має нічого спільного з тим, який хто має вигляд, звідки походить чи якою мовою говорить. Нагадайте дітям, що кожен і кожна має право бути в безпеці в школі. Знущання — це завжди неправильно, і всі ми повинні робити все, щоб добре ставитися та підтримувати одне одного.
Дітям важливо знати, що вони не залишаться на самоті з бідою, що вони можуть у будь-який час поговорити з вами на будь-які інші теми, зокрема на складні.
Чи зміниться ситуація із захворюваністю, побачимо згодом. Зрозуміло одне: не лише вчителям але й батькам слід ретельніше дотримуватись рекомендацій як вберегти себе та своїх дітей від коронавірусу, аби діти ходили до школи та не довелось повертатись до дистанційного навчання.